KONST / Litografier / Färglitografi 7897025
*
nr 789 7025
Oscar Reutersvärd
(1915-2002), Sverige
Färglitografi , Oscar Reutersvärd (1915-2002), 163/200, bladets mått: 67x45
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 november 2012
kl 18:12:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/11 15:01:47
1
Vinnande bud
2/11 15:02:14
1
justering av budtak
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Oscar Reutersvärd
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
Läs mer om Oscar Reutersvärd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad oscar reutersvärd svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4237 Färglitografi
Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:27
-
4236 Färglitografi
Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:26
*
Oscar Reutersvärd
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
Läs mer om Oscar Reutersvärd
nr 789 7025
Oscar Reutersvärd
(1915-2002), Sverige
Färglitografi , Oscar Reutersvärd (1915-2002), 163/200, bladets mått: 67x45
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 november 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/11 15:01:47 | 1 | Vinnande bud |
2/11 15:02:14 | 1 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Oscar Reutersvärd
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk mÃ¥lare, tecknare och skulptör.Läs mer om Oscar Reutersvärd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad oscar reutersvärd svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4237 Färglitografi
Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:27 -
4236 Färglitografi
Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:26